Up!Great je čím dál živější organismus! Ostravská naděje dokončuje novou desku

Kapela Up!Great, kterou jste během posledních let mohli zaznamenat hlavně na koncertech po boku Infected Rain a Jinjer, má pěkně našlápnuto. Koncem prosince se plánuje dotočná nového alba Mad Images, na které pracovali ve studiu Davida Spilky v Olomouci. Čerstvé informace ohledně dění v kapele nám poskytl kytarista Toma Rybola.

V kapele jsme změnili nejen přístup k tomu, jak pracovat s naší energií a jak produkovat naše koncerty, ale také jsme změnili studio. David Spilka nám umožnil najít pro nás jiný způsob nahrávání naší desky a tak posunout celou produkci. Na předchozích nahrávkách jsme se vždy snažili zachytit především energii celé kapely, to jiskření a intuitivní napojení mezi námi a proto jsme nahrávali najednou, všichni dohromady. Toto jsme se rozhodli změnit, abychom tak měli možnost si v postprodukci pohrát s každým tónem, zvukem a úderem.“ 

Z nové desky je zatím venku jen singl “Everyone Knows the Truth” a k němu video, které vzniklo během koncertů s Jinjer a Infected Rain“, dodává. 

Na videu k singlu s kapelou spolupracoval Oleg Rooz, který má na svědomí poslední videa z živáků  Suicidal Tendencies a má za sebou spolupráci s The Dillinger Escape Plan, Enter Shikari, Jinjer, Monuments, Gogol Bordello a dalšími. 

Když jsem se na koncertě s Jinjer seznámil s Olegem, myslel jsem si, že je prostě jen tour manager Jinjer. Úspěšně mi zatajil, čím se vlastně nejvíce a nejraději zabývá a s kým spolupracuje. Až později, když jsme se propojili i na sociálních sítích jsem zjistil, že jsem propařil večery s borcem, který dělá videa pro Suicidal Tendencies a jezdí koncerty s The Dillinger Escape Plan a dalšími skvělými šílenci. Velmi mne jeho práce oslovila a tak jsem mu nabídl spolupráci. Souhlasil. Jenže Oleg žije v Dnipru na Ukrajině a proto reálně hrozilo, že hard disk, na kterém jsme mu potřebovali poslat všechna videa, která jsme měli z koncertů, za ním nedorazí, protože Ukrajina není v EU a takovéto zásilky jsou striktně kontrolovány. Říkal jsem si, že si aspoň hoši na celním úřadě dají viedovečírek s našimi koncerty, nicméně hard disk k Olegovi dorazil v pořádku už druhý den, takže žádné drámo se nakonec nekonalo. Spolupráce s Olegem byla naprosto skvělá, během velmi krátké doby mi začal sázet do messengeru videa a já byl výsledky naprosto nadšen. A finálním videem následně i naši fanoušci. Velmi doufáme, že naše hudební i lidské propojení s Olegem nebylo poslední.

S Davidem Spilkou jsme aktuálně dokončili nahrávání nové desky, nyní doděláváme poslední úpravy a mastering. CD vyjde příští rok a bude obsahovat 10 tracků. Letos chceme vydat ještě jeden singl, včetně videoklipu.“ 

Chtěl bych, aby nás to pořad bavilo i po těch dlouhých letech, kdy vězíme v rock n‘ rollu a aby nová deska nám i fanouškům přinášela radost, endorfiny a nemálo veselých příhod,“ říká Toma.

Na závěr dodává: „Stalo se hodně nových věcí a změn, Up!Great je čím dál živější organismus, do kterého přicházejí nové podněty, kontakty a situace. Není už čas na žádné mezikroky. Chceme si užívat všeho, co je spojené s životem v kapele a až vyjde deska, tak zase vyrazit na pódia, protože koncerty nás baví úplně nejvíc.

 

Autor: Iva Štefančíková

Pin It on Pinterest