Jak zatopit P.O.D. kotlem!

Když na mojí osobu vykoukla na sociální síti zpráva, že do Prahy přijede americká smečka P.O.D. (Payable On Death), tak jsem imaginárně vyskočil dva metry do vzduchu, protože její  čtvrtou desku Satellite jsem jako malej smrad žral neskutečně. Následoval pohled do peněženky a při zjištění, že není úplně prázdná, běžím zakoupit lupení na tyhle křesťanský borce.

Ve středu 6. listopadu sedám do vozu zahraniční výroby a vyrážím do pražskýho klubu MeetFactory, ve kterým to P.O.D. rozbalí.
Role předkapel padla na Dead Girls Academy z Los Angeles a kalifornský týpky Alien Ant Farm. Obě kapely jsem pečlivě vyslechnul, předvedly solidní výkon a u Alien Ant Farm musím ocenit perfektní češtinu frontmana Drydena Mitchella. 

Zahřívací kolo máme za sebou, odcházím k baru, abych se posilnil ruskou vodkou a mažu zabrat fleka na hvězdy večera. Po delším čekání to přišlo a P.O.D. svůj set začali šlehou Listening For The Silence z poslední desky Circles. Já i vzniklej kotel šílíme nadšením, protože P.O.D. to do nás perou neskutečně, no a na řadu přichází zmiňovaný album Satellite. Bomby Set It Off a Boom všechny ujišťujou,  že tyhle průkopníci nu-metalu mají ještě pořád co říct a nejsou odsouzený k doživotnímu odpočinku u televizoru.

Koncert jede dál, křesťani do rozpálenýho davu sází petelice  Rock the Party (Off the Hook), Panic Attack, Soundboy Killa, Rockin‘ With the Best a  moc dobře ví, že pokud by nevypálili dělobuchy Alive, Youth Of The Nation a Satellite ze stejnojmenný fošny, fanoušci by je ukamenovali. Při hymně Youth Of The Nation řvu jako tur a se mnou zpívá a rukama mává celej klub… 

Jsem moc rád, že P.O.D. nezklamali moje očekávání, a pokud ještě někdy do Prahy přijedou, tak si od nich nechám zase naložit. 

Autor: Marotha
Foto zdroj: www.payableondeath.com 

Pin It on Pinterest