Metal for Hope: Temná hudba, která pomáhá

Mezi námi žije stále dost lidí, kteří potřebují pomoc druhých. Jelikož hudba dokáže lidi spojovat, není nic lepšího, co by mělo těmto lidem pomoct. Projekt Metal for Hope (dále jen M4H) si vzal za cíl spojit příznivce tvrdé hudby a společnými silami dát naději zejména dětem, které to potřebují.

M4H založil Jakub Viták, který je členem kapel Purnama a New Hate Form. Tyto dvě kapely se do projektu aktivně zapojují. Jde o pořádání benefičních koncertů, jejichž výtěžek ze vstupného je předán buď charitativním organizacím, a nebo přímo potřebným. Pokud se rozhodnete jít na nějaký koncert, vždy víte, kam peníze, které u vstupu zaplatíte, jdou. M4H to vždy uvádí dopředu a jelikož chtějí, aby celý obnos ze vstupného podpořil dobrou věc, shánějí na své koncerty sponzory, kteří jim pomohou zaplatit náklady spojené s pořádáním koncertů. Ne vždy je to snadné.

“Už od samého začátku jsem věděl, že metalová hudba může slavit úspěchy tam, kde třeba politika a náboženství selhávají, a to ve snaze lidi spojovat, nikoli rozdělovat. Zároveň mi ale stále chyběl v téhle muzice nějaký další význam. Tak vznikl Metal for Hope.” uvedl Jakub Viták. Tento projekt má skvělou myšlenku a můžete ho podpořit naprosto jednoduše – tím, že přijdete na jejich koncert.

Nejbližší akce v režii M4H je benefiční koncert na hradě Trosky, který se koná již 4. rokem. V loňském roce vybrali na tomto koncertě 52 405 Kč pro Andulku, která trpí rakovinou. Přijďte letos tuto částku překonat, a užít si pěkný večer v přítomnosti skvělých lidí a dobré muziky. Výtěžek z akce poputuje dětskému centru Sluníčko, které se stará o děti s různými druhy postižení.

FB stránka: https://www.facebook.com/Metal-for-Hope-397220087075379/

Událost Trosky: https://www.facebook.com/events/392134231299954/

Držme palce Jakubovi, Metal for Hope a kapelám Purnama a New Hate Form, aby návštěvnost jejich koncertů rostla a mohli v dobročinné práci pokračovat i nadále.

Autor: Thomson M. Kavka

Pin It on Pinterest